Yanak Estetiği


Hollywood Yanağı
Yüz şekli, güzellik ve çekiciliğin en önemli unsurlarından biridir.  Bu sebeple altın oran denilen çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olduğu yüz şekli popülerdir.  Altın orandaki en önemli kriterlerden biri çene ve yanakların üçgen oluşturmasıdır.  Böylelikle yüz daha genç, daha çekici ve estetik görünür.

“Hollywood Yanağı” olarak da isimlendirilen yanak estetiği, yüz konturunun köşeli ve yanaktaki yağ yastıklarının fazla olduğu yüzlerde yapılan üçgenleştirme işlemidir.  ABD’de özellikle Hollywood yıldızlarının bir çoğunun yaptırdığı bu operasyon ile estetik anlamda çok tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

İz Bırakmayan Yanak Estetiği
Hollywood Yanağı operasyonu yüzün dışında hiç bir iz bırakmadan, sadece ağız içinde yanak bölgesinden 1cm’lik bir kesi ile yanaktaki fazla yağ yastıklarının çıkarılması prensibine dayanır.  Bu sayede yanak bölgesinde herhangi bir iz kalmamaktadır. Lokal veya genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilen yanak estetiği ameliyatı yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmakta, tüm bunlar da hasta açısından konforlu bir süreç eşliğinde ameliyatın sona ermesi anlamına gelmektedir.

Ameliyatın Başarısında Hekim Tecrübesi Önemli!
Basit gibi görünen bu operasyonda cerrahın bu konudaki deneyimi kritik önem taşımaktadır.  Kişinin yüz şekline göre alınacak yağ miktarının belirlenmesi, operasyon sonrası çene/yanak üçgeninin kişiye özel oluşturulması ve operasyon sonrası ağız içindeki dikişlerin hastayı rahatsız etmemesi cerrahın bu konudaki tecrübesi ile doğru orantılıdır.

Bu Operasyon Kimler İçin Uygundur?
Bu operasyon daha çok genç bayanlarda muhteşem sonuçlar elde edilmesine olanak sağlamaktadır.  20-30 yaş grubundaki, genetik olarak yanakları sarkık duran veya yanakları aşırı dikdörtgen/yuvarlak olan bayanların yaşları olduğundan büyük görünebilmekte ve sürekli yorgun bir ifade ile gezmek durumunda kalabilmektedirler.  Bu yağ yastıkları kişiyi en ufak bir stres, üzüntü ve yorgunlukta olduğundan da daha bitkin göstermektedir.  Hollywood Yanağı operasyonu, genç hastaları kendi yaşlarına geri döndürdüğü gibi son derece çekici ve estetik bir yüz hattına da sahip olabilmelerine imkan sağlamaktadır.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci
Ağız içinde yanak bölgesinde ufak dikişler olduğundan ilk gün sıvı gıdalar tercih edilmelidir. Sonraki gün yavaş yavaş normal gıdaya geçilebilir.  Ayrıca ilk 3 gün ağız içi gargara ile mutlaka dikişleri steril tutmak gereklidir.  Dikişlerin olduğu bölge hemen hemen hiç acımamakla birlikte, hastalar bazen dikiş olduğunu bile unutmakta ve bu dikişler birkaç gün içinde kendiliğinden erimektedir.  Yanak bölgesindeki çok hafif hassasiyet de yine birkaç gün içinde kaybolmakta, hastalar aynı gün bile işine dönebilmektedir.  Operasyonda hedeflenen yanak görüntüsü yaklaşık 3 hafta içerisinde elde edilmektedir.

Poliklinik Lokasyonu
2. KatDoğu Blok
Poliklinikler Bölümü
Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon