Hastanemizde Uygulanan Eklem Koruyucu Cerrahiler Hastaların İlerleyen Dönemdeki Eklem Protezi İhtiyacını En Aza İndiriyor

Sıklıkla yük taşıyan ve eklem problemleri açısından yüksek riske sahip kişilerde oluşan ciddi eklem bozuklukları, ağrı ve hareket kaybı gibi fonksiyonel etkilenmelere sebep olabilmektedir.

Müdahale edilmeyen vakalarda ciddi eklem bozuklukları ve dolayısıyla ağrı ve hareket kaybı gibi fonksiyonel etkilenmeler gelişir. İskelet sistemi problemleri (bağ yetmezlikleri, kireçlenme vs.) ile karşı karşıya kalınır.

Toplumda en sık karşılaşılan ve kişinin günlük hayatını etkileyen fonksiyonel kayıplar ve ağrılı yaşama sebep olan problemlerin başında ise diz ağrıları gelmektedir. Dizde eklemin düzgün şekilde çalışmasını sağlayan bağ ve kıkırdak yapılardaki yapısal bozukluk, yaralanmalara ve ekleme binen yük dağılımının bozulmasına sebep olur. Zamanla eklem kıkırdağında harabiyet ve “kireçlenme” yaşanır.

Eklem koruyucu cerrahiler uzun süredir tüm dünyada uygulanmakta olup, üstün etkinliği gözler önündedir.

İlerleyen dönemde eklem protezi ihtiyacını en aza indiren cerrahi tedavilerle hastaların hareket ve fonksiyonları korunmakta, yaşam kaliteleri artmakta, kısa sürede günlük hayata ve iş yaşamına dönmeleri sağlanmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz tedaviler sonrası hastalarımızın kontrol muayenelerine dahi ağrısız bir şekilde yürüyerek geldiğini görmek ve maskelerinin arkasından da olsa yüzlerinin güldüğünü gözlerinden hissetmek tüm ekibimizi son derece mutlu etmektedir.