Beyin ve Sinir Cerrahisi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi 2010 yılından beri, güncel beyin ve sinir cerrahisi pratiğinin tüm alanlarında başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Kliniğimiz; beyin ve sinir cerrahisi ile ilgili hastalıkların teşhisini yüksek teknolojili manyetik rezonans görüntüleme (MRG), bilgisayarlı tomografi (BT), PET BT gibi cihazlarla en kısa sürede gerçekleştirmekte ve gecikmeksizin tıbbi ve cerrahi müdahalede bulunabilmektedir.

Kliniğimiz hastalara yaklaşımda nöroloji, nöroradyoloji, genel cerrahi, anestezi ve reanimasyon, dahiliye, çocuk hastalıkları ve ortopedi gibi branşlarla ortak hareket eden multidisipliner bir yaklaşımı benimsemiş bulunmaktadır. Kliniğimiz, yatan hasta, poliklinik ve acil servis hizmetleri (7/24) de vermektedir. Cerrahi ve mikrocerrahi girişimler tam donanımlı ameliyathanemizde başarıyla yerine getirilmektedir.


Beyin Kanamaları:  Hipertansiyon, anevrizma, beyin damar yumağı (AVM), travma gibi sebeplerle oluşan çok ciddi bir rahatsızlıktır. Hayatı tehdit eder ve ciddi sakatlık riski taşır.  Bu rahatsızlığı olan hastalar yoğun bakımda takip edilmektedir ve gerektiğinde gecikmeden acil cerrahi müdahale edilmektedir.

Anevrizma (beyin damar baloncuğu) hastaları cerrahi olarak tedavi edilmektedir.  Ameliyat için uygun olmayan hastalar endovasküler müdahale ile kasıktan girilerek özel kateter yardımı ile ameliyatsız tedavi edilebilmektedir.

Beyin ve Omurilik Tümörleri:  Sinir sisteminde tümör gelişimi olan çocuk ve erişkin hastalara veya kansere bağlı oluşan nörolojik rahatsızlıklara cerrahi tedavi yapılmaktadır.  Ayrıca hastalarımız koordineli ve multidisipliner bir yaklaşımla nöroloji ,endokrinoloji, radyasyon onkolojisi, medikal onkoloji ve nöropatoloji bölümleriyle büyük bir titizlikle değerlendirilerek en doğru tedavi şekline karar verilir.

Pediatrik (Çocukluk Çağı) Beyin ve Sinir Hastalıkları:  Yenidoğan, çocuk ve gençlerde görülen tüm nöroşirürjikal hastalıkların tetkik ve tedavisi yapılmaktadır.  Doğum öncesi veya sonrası tanısı koyulan meningosel, myelomeningosel, split kord malformasyonu, diastematomyeli, hidrosefali (beyin su toplaması), kraniosinostozis, Arnold-Chiari malformasyonu, Dandy-Walker kistleri gibi hastalıkların cerrahisi en iyi ekip ve teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.

Bel ve Boyun Fıtıkları:  Boyundan bel bölgesine kadar tüm omurga ile ilgili problemlere (ağrı, sinir tuzaklanmaları, bel ve boyun fıtıkları, omurilik basılanma sendromları v.b.) odaklanarak en doğru tedavi şekline karar verilnektedir.  Doğru teşhis ve tedavi için hastanemiz bünyesinde mevcut olan en gelişmiş teknolojik imkanlar kullanılmaktadır.

Omurgada Kireçlenme:  Boyun, gövde ve bel omurgasında genellikle yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kireçlenme (spondiloz), hastalarda kol ve bacaklarda uyuşma, yürüme güçlüğü ve ağrı sebebidir.  Kliniğimizde bu hastalığın tanı ve tıbbi tedavisi yapılmakta ayrıca ilerlemiş kireçlenmesi olan hastalar mikroceraahi müdahale ile tedavi edilmektedir.

Ağrı Tedavisi:  Cerrahi için uygun olmayan, yaşlı ve genel sağlık durumu bozuk olan ancak ilaç tedavilerinden de fayda görmeyen bel fıtıklarına enjeksiyon ile ağrı tedavisi uygulanabilir.  Bu tedavide kuyruk sokumu ve omurga bölgesinden lokal anestezi yapıldıktan sonra özel yöntemler ile enjeksiyon yapılmaktadır.

Travma ve Yoğun Bakım:  Trafik kazası, düşme gibi sebeplerle ağır travma geçiren hastalar, tümör, beyin kanaması ve ciddi beyin ameliyatları sonrası yakın izlem gereken hastalar yoğun bakımda tedavi edilmektedir.

Acil Servis Hizmetleri

Acil servise başvuran hastalara, ihtiyaç olduğu takdirde haftanın 7 günü 24 saat beyin cerrahi uzmanı tarafından muayene ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan hastalarımızın gerekiyorsa kliniğe yatışı yapılmaktadır.  Hastanın durumu ağır ise üçüncü basamak hizmet verebilen yoğun bakım ünitesine alınmakta ve gerekli hallerde gecikmesiz cerrahi girişim uygulanmaktadır.

Hastalarımıza ayrıca tedavilerinin devamında fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de verilmektedir.

Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon

Bölüm Doktorlarımız