Sigarayı Bıraktırma Merkezi

IQS (I QUIT SMOKING) Uluslararası sigara bıraktırma ağıdır. 35 ülkede kullanılan IQS yöntemi tamamen doğaldır ve hiçbir yan etkisi yoktur. Sigara bağımlılarına sigarayı bıraktırma yolunda yardımcı olmakta, çabuk, hiçbir acı hissettirmeyen, ispatlanmış bir yöntemle yüzde 90 başarı oranı ile hastanemizde uygulanmaktadır. 6 ay süreli IQS programı, patentli R.I.S.E. (Reflection Instrument Scanning Electropulse) cihazıyla yapılan uygulama yanında, kişiye özel destek, takip ve özel danışmanlık hizmeti içeren güvenilir bir tedavi şeklidir.

IQS sisteminde öncelikle kişiye özel çipli bir kart hazırlanır. Bu kartlarda yaşa, sigara içme süresine, içiş şekline göre cihazın uygulama şiddeti ve süresi yer alır. Cihazla kulaktan beyne elektromanyetik dalga yollanarak beta endorfin hormonu salgılatılır. Endorfin üç güne kadar artarak, 15 güne kadar da azalarak salgılatılmaya devam edilir. 15 gün içinde fiziksel, 3 ile 6 ay arasında psikolojik bağımlılık sona ermektedir. İlk seansta nikotin reseptörlerini kapatmada başarı oranı yüzde 70, ikincide ise başarı oranı yüzde 90’dır. Cihaz nikotinden dolayı çoğalan hücreleri bloke edip, beta endorfin salgılatır. Hücreler bloke edildiğinde kişiler nikotin ihtiyacı hissetmemektedir. Hiç sigara içmeyen kişilerde vücut herhangi bir sıkıntı anında onunla baş edebilmek için hormon salgılar. Ancak sigara kullanan kişilerde nikotin bu hormonları tembelleştirdiğinden, sigara içilmeden bu hormonlar salgılanmamaktadır. Sistem kişiyi nikotinsizlik durumuna adapte eder ve uygulamadan sonra kişiler canlı, enerjik, zinde ve mutlu hisseder.

Hastanemizde sigarayı bırakma kararı alan kişilere, IQS yöntemi ile uzman psikologlar eşliğinde, sigara bıraktırma hizmeti verilmektedir. Siz de IQS yöntemi ile sigarasız yaşama merhaba deyin.

Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 4 535

Lokasyon