Deri ve Zührevi Hastalıklar

Deri, vücut ısısını ayarlayan, solunum ve boşaltıma yardımcı, vücudu dış etkilerden koruyan, aynı zamanda bağışıklık süreçleriyle de ilgili olan, metabolik fonksiyonlara sahip önemli ve insan vücudundaki en büyük organdır. Günümüzde değişen yaşam koşulları, modern yaşam biçimleri, değişen çevresel koşullar nedeniyle alerjik deri hastalıkları gittikçe artmaktadır.

Cilt Vücut Sağlığının Aynasıdır
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tüm hastalıklar, uzman akademik kadro ile hastaya uygun yöntem belirlenerek özenle tedavi edilmektedir. Toplumda hemen hemen herkeste bir veya daha fazla cilt hastalığı bulunmaktadır. Birçok cilt hastalığı erken tedavi edilmezse kalıcı izler bırakabilmekte (özellikle sivilceler) veya basit bir kaşıntı önemli bir iç hastalığının belirtisi olabilmektedir. Bazı cilt hastalıkları, cilt kanserlerinde olduğu gibi erken tanı konulmazsa ölüme dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle cilt vücut sağlığının bir aynasıdır ve dermatoloji uzmanlarının yapacağı muayene hem cilt hem de genel sağlık açısından çok önemlidir.

Hastanemiz Dermatoloji Uygulamaları
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde deneyimli ve akademik kadro tarafından, son teknolojiye sahip cihazlar ile dermatoskopiden (ben muayenesi), kriyoterapiye (sıvı azot kullanılarak dondurma işlemi), elektrokoterizasyon, intralezyonel enjeksiyon, fototerapi, alerjik deri testleri, mantar tarama testleri, tırnak çekimi, dermatolojik cerrahi ve tüm kozmetik dermatolojik uygulamalar; botulinum toksin ve hiyaluranik asit dolgu uygulanımı, kimyasal peeling, PRP, mezoterapi, dermaroller, dermapen, ameliyatsız iplikle yüz germe, ameliyatsız göz kapağı estetiği, lazer epilasyon, leke ve damar tedavisi dahil her türlü tanı, tedavi ve kozmetolojiye yönelik işlemler yapılmaktadır. Hastanenin gelişmiş patoloji ve genetik laboratuvarları gibi birçok bölümü ile koordine çalışılarak ileri tanı yöntemleri kullanılmaktadır. Fototerapi ünitesinde pek az merkezde bulunan Banyo PUVA uygulamaları dahil lokal ve sistemik olarak PUVA, Re-PUVA, Dar Band UVB tedavileri uygulanabilmektedir.

Genel Poliklinik Hizmetleri
Deri enfeksiyonları (mantar hastalıkları, siğiller, çıbanlar), alerjik deri hastalıkları (atopik egzema, temas egzeması, kozmetik alerjisi), dış etkilerle olan deri hastalıkları (yüzeysel yanıklar, donmalar, böcek ısırıkları), ilaç reaksiyonları, ürtiker (Kurdeşen), Psoriasis (Sedef Hastalığı), büllöz deri hastalıkları, pigmentasyon hastalıkları (Vitiligo, lekeler), Behçet Hastalığı, deri tümörleri ve kanserleri, yağ bezi hastalıkları (sivilce, saçlı deride kepeklenme), saç hastalıkları, tırnak hastalıkları, aşırı terleme, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, doğumsal ve genetik deri hastalıkları, otoimmun deri hastalıkları, yara iyileşmesi ve bakımı, Nevüs (ben), güneşle ilgili hastalıklar, deri yaşlanması ve tedavileri gibi sık görülen deri hastalıklarına ait teşhis, tedavi ve takipler yapılmaktadır.

Ayrıca küçük cerrahi işlemler, alerji nedenini saptamaya yönelik testler, mantar aranması, paterji testi, deri ve mukoza biyopsileri, elektrokoterizasyon, sıvı nitrojen ile kriyoterapi, intralezyonel ilaç uygulamaları, epilasyon, damar ve leke tedavisi için lazer uygulamaları, kimyasal peeling, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları, PRP, ameliyatsız iple yüz germe (Örümcek Ağ Tekniği), ameliyatsız göz kapağı estetiği, mezoterapi gibi dermokozmetik işlemler ve fototerapi uygulanmaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Polikliniği, tıbbi ekip, fiziki ortam ve teknolojik büyüme ile bugün Türkiye ve dünya standartlarında en iyi hizmet veren kliniklerden biri haline gelmiştir. Bu doğrultuda, doğru tanı ve en uygun tedavi seçenekleri sayesinde elde edilen başarılı sonuçlar ile her geçen gün daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon

Bölüm Doktorlarımız