Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi

Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi, deneyimli uzman kadrosuyla hastaların sağlığını korumak, var olan hastalıklarını modern teknolojik cihazlarla muayene, tetkik, teşhis ve tedavi etmek amacıyla, dünya standartlarında etkin, güvenilir ve kaliteli bir hizmet vermektedir.

Ameliyat kadar, ameliyat sonrası dönem de önemlidir. Bu nedenle, gerektiği durumlarda yoğun bakım ünitesinin varlığı yaşamsal bir önem taşımaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi bu ihtiyaca en hızlı cevap verilebilecek şekilde düzenlenmiştir. Modern teknolojisi, alanında uzmanlaşmış doktor ve yoğun bakım hemşireliği sertifikalarına sahip özel eğitimli hemşire kadrosu ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi’nin işlevi, kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesidir. Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi, genellikle birden ortaya çıkan ve herhangi bir tedavi/işlem yapılmazsa hastanın yaşamını yitirmesine yol açacak kritik kalp hastalıklarının yakından izlenmesi amacıyla düzenlenmiş bir bölümdür. Kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların, sürekli yoğun olarak yakından takip edilmeleri ve hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin tespit edilip, anında müdahale edilmesi gerekmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi’nde hastaların sürekli kalp atış sayısı, ritmi (gerektiğinde EKG’nin ST analizi), arteriel kan basıncı (sistolik, diyastolik) kandaki oksijenle doyurulma yüzdesi, solunum sayısı, vücut ısısı, gerektiğinde ETCO2, bunlara paralel olarak, saatlik kanama miktarı, idrar çıkış miktarı, solunum cihazının parametreleri sürekli ve arteriel kan gazlarının analizi ise belirli aralıklarla takip edilmektedir. Ektrakorporeal dolaşımla organ destek uygulamaları (ECMO, ECLS), CRRT ve diyaliz işlemlerinin yapılabildiği yoğun bakım ünitesinde, kalp yetmezliği olan hastalara medikal tedavi ve gelişmiş teknolojik cihazlar ile tıbbi destek sağlanmaktadır. Solunum yetmezliğinde son teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Multidisipliner yaklaşım gerektiren hastalara, hastanenin tüm branşlarda hizmet veren seçkin uzman kadrosundan anında konsültasyon desteği sağlanabilmektedir.

Poliklinik Lokasyonu
2. KatBatı Blok
Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon