Geriatri


Geriatri; hayatın ilerleyen yıllarında, kişilerin sağlığının korunması, hastalıklarının önlenmesi, toplumdan soyutlanmadan yaşamlarını sürdürmeleri ve çok yönlü değerlendirmelere dayalı tedaviyi hedef alan bilimsel uygulamaları içeren bilim dalıdır.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi, gerek koruyucu, gerekse tedavi edici yönleriyle, tüm yaşlıların faydalanabileceği bir merkez olma hedefi ile kurulmuştur. Servisimizde, konusunda uzmanlaşmış doktorlar, hemşireler, sosyal hizmet uzmanları, fizyoterapist, diyetisyen ve psikolog gibi uzman elemanlarımız tarafından, yaşlı bireylere, yalnızlık yaşamadan ve hayattan soyutlanmadan, diğer geriatri hastalarıyla birlikte huzurlu vakit geçirebilecekleri, sosyal aktivite alanlarına sahip ortamlarda hizmet verilmektedir. Bunlarla birlikte, yaşlı bireyin kendisinin, kendisi hakkında karar verebilme yetisine sahip olmaması halinde, yakınlarının ekibin değişmez elemanları olduğu her daim aklımızdadır.

Yatış Öncesinde Hastalar;  hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, kardiyovasküler hastalıklar ve risk faktörleri, kronik akciğer hastalıkları, diabetes mellitus, kolesterol yüksekliği, genel sağlık kontrolü ve doğru ilaç kullanımı yönünden değerlendirilmektedir.


Geriatri Hasta Odasında Bulunanlar;
1 hasta yatağı ve hasta yemek masası, 1 hasta bakıcı yatağı, koltuk, TV, kişiye özel banyo + wc, dolap, etajer, klima, oda dışında toplu aktivite , TV izleme ve oturma alanları.

Geriatri Hizmetleri;
Hergün hasta yatağı temizliği yapılmakta, çarşafları değiştirilmekte, diyetisyen kontrolünde 3 öğün yemek verilmekte, hastanın banyosu yaptırılmakta, çamaşırları yıkanmakta, hergün doktor ziyareti ve kontrolü yapılmakta, hastabakıcı hizmetleri sunulmakta, hasta 24 saat sağlık personeli gözetimi altında tutulmaktadır.  Yarıca aylık olarak hastanemiz psikologları tarafından grup terapiler uygulanmaktadır.

Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 4 535

Lokasyon