Genel Cerrahi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, uzman ve deneyimli kadrosuyla genel cerrahi uygulamalarını gerçekleştirirken, sadece ameliyatla sınırlı kalmayıp, yoğun bakım, parenteral/enteral besleme ve cerrahi enfeksiyonların tedavisi gibi birçok alanda da sağlık hizmetleri vermektedir.

Tedavi Edilen Hastalıklar
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi’nde genel cerrahi alanına giren tüm hastalıklar, uzman akademik kadro ile hastaya uygun yöntem belirlenerek özenle tedavi edilmektedir. Bunlar; tiroid bezi hastalıkları (guatr, hipertiroidi), meme kanseri ve memenin iyi huylu hastalıkları, mide kanseri, mide – on iki parmak bağırsağı (duodenum) ülserlerinin çeşitli sorunları, ince bağırsağın cerrahi hastalıkları, bağırsak tıkanmaları, kolon – rektum tümörleri ve iltihabi hastalıkları, anorektal hastalıklar (tümörler, hemoroid, anal fissür, fistül), karaciğerin iyi ve kötü huylu tümörleri, kistleri, tıkanma sarılıkları, safra kesesi ve yollarının taşları ve tümörleri, pankreas kist ve tümörleri, akut ve kronik pankreatitler, dalağın cerrahi hastalıkları, karın duvarı ve kasık fıtıkları, ameliyat sonrası oluşan fıtıklar, cerrahi alan enfeksiyonları.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi’nde tedavisi gerçekleştirilen, genel cerrahinin alt dallarındaki hastalıklar; mide-bağırsak cerrahisi, kalın bağırsak cerrahisi, karaciğer-pankreas -safra kesesi ve yolları-iç salgı bezleri cerrahisi, obezite cerrahisi, cerrahi enfeksiyonlar, travma-cerrahi yoğun bakım.

Hastalıklarda Tanı Koyma ve Tedavi Yöntemleri
Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda hastalıklara tanı koyulurken hasta ile görüşme ve fizik muayene, genel laboratuvar incelemeleri, radyolojik incelemeler (röntgen, ultrasonografi, CT, MR, anjiografi, kolanjiografi), endoskopi (özofagoskopi, gastroskopi, kolonoskopi, endoskopik kolanjio-pankreatografi) ve perkütan biyopsi yöntemleri kullanılmaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi , genel cerrahi hastalıkları tedavisinde klasik cerrahi yöntemlerle birlikte, laparoskopik – endoskopik cerrahi yöntemler ile diğer tıbbi tedaviler kullanmaktadır. Genel cerrahi birçok alanı kapsadığından, çok sayıda disiplin ile birlikte çalışılmaktadır.

Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 4 535

Lokasyon

Bölüm Doktorlarımız