Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji


Enfeksiyon Hastalıkları geçmişten günümüze her geçen gün önemini arttırarak gelişimini sürdürmektedir. Hastalıkların tanısında kullanılan modern laboratuvar uygulamaları ile hastalık etkenlerinin tanımlanması ve uygun tedavi seçenekleri ile hastaların tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin hizmet vermeye başladığı günden bu yana, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda, ayaktan ve yatarak hasta kabulü ile Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarında hizmet verilmektedir.

Ateşli ve bulaşıcı hastalıklara etken olan mikroorganizmaların tanımlanması ve etkene yönelik uygun tedavi, kanıta dayalı olarak uygulanmaktadır. Tanı ve tedavi, infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanlarının hem bir kliniği hem de bir mikrobiyoloji laboratuvarını yönetebilme yetkileri olması nedeni ile beraber sürdürülmektedir. Ayrıca infeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanlarınca, poliklinik, yataklı servis ve laboratuvar hizmetlerinin yanında hastane infeksiyonları kontrolü, rasyonel antibiyotik kullanımı, erişkin aşılama uygulamaları, seyahat sağlığı ile ilgili hizmetler ve eğitimler verilen diğer hizmetler arasındadır.

Açılış Saatleri
Pazartesi - Cuma8:00 - 17:00
CumartesiKapalı
PazarKapalı

+90 (392) 444 0 535

Lokasyon

Bölüm Doktorlarımız